Батьківська сторінка


ВІТАЄМО ВАС НА СТОРІНЦІ ДЛЯ БАТЬКІВ!




Шановні батьки!
26.09.2019р. о 16.00 відбудуться батьківські збори! Явка обов'язкова!


Придбайте необхідні для школи речі
А ви знали, що існують чіткі вимоги до шкільного одягу та приладдя? Наприклад, безпечний і якісний шкільний портфель має важити не більше 1 кг, мати ортопедичну спинку і світловідбивні елементи.
Загальна вага підручників із розрахунку на один навчальний день у комплекті з приладдям, не враховуючи вагу ранця, не має перевищувати:
I–II клас — 1,5–2,0 кг;
III–IV клас — 2,0–2,3 кг;
V–VI клас — 2,3–3,0 кг;
VII–VIII клас — 3,0–3,5 кг;
IХ–ХII клас — 3,5–4,5 кг.
Шкільна форма має містити щонайменше на 50% натуральних волокон, а блузки і сорочки для дітей молодших і середніх класів мають бути виключно натуральними. Зверніть увагу, що шкільна форма не повинна обмежувати рухи дитини та має забезпечувати тепловий комфорт організму відповідно до сезону року.
Подбайте про робоче місце дитини
Щоби зберегти здоров’я дитини, дуже важливо, щоб вона вчилася у сприятливих умовах. Тут мають значення багато умов – від висоти парти і розміру шрифту у підручнику до освітлення.
Привчіть дитину дотримуватись гігієни
Мити руки перед їжею і після туалету – найпростіше правило, яке захистить вашу дитину від десятка хвороб.
Налаштуйтесь психологічно

Психологічний комфорт дуже важливий як для дітей, так і для батьків. У наступних публікаціях ми детально розкажемо, як зустріти 1 вересня без стресу і паніки, про що обов’язково треба говорити з дітьми перед школою і як зберегти психологічний баланс батькам. Крім того, ми будемо писати про булінг – як визначити, чи не цькують вашу дитину у школі і чи вона не цькує інших.
Зберігайте спокій і готуйтесь до школи!













Як допомогти дитині у навчанні?

Дуже часто у п’ятикласників можуть виникнути проблеми у навчанні. Батьки не повинні це сприймати занадто трагічно, але з’ясувати причини цього потрібно.

Першопричина – це нові вчителі, нові предмети. У початкових класах у дітей була одна вчителька, яка добре знала кожну дитину, її здібності, слабкі та сильні місця. І діти за чотири роки пристосувалися до її вимог. У п’ятому класі кожний предмет викладає окремий вчитель. Вимоги до навчання різні. І дитині часом важко зорієнтуватися у цих вимогах. У цей період може охолонути цікавість до навчання, можуть виникнути скарги на те, що багато задають, нецікаво…

Батьки повинні допомогти дитині в адаптаційний період (зазвичай це перша чверть навчального року), пояснити, що не все у навчанні цікаво. Навчання – це гарний спосіб виховувати свою силу волі, тому дайте дитині змогу розвиватися, не виконуйте за неї домашні завдання. Радійте разом з дитиною, сумуйте разом з нею, але ніколи не карайте за погані оцінки. Це може викликати тільки негативне ставлення до шкільних предметів.

Допомагаючи дитині, підтримуйте зв'язок з учителями, щоб ваші вимоги і вимоги вчителів до навчання були однакові.

Пам’ятайте, що у п’ятому класі у вашої дитини формується ставлення до навчання на весь подальший час: як учень провчиться у п’ятому класі, так він і буде ставитися до навчання в старших класах.

Ви повинні знати:

  1. oЗ ким приятелює ваша дитина.
  2. oДе проводить вільний час.
  3. oЧи не пропускає занять в школі.
  4. oВ якому вигляді або стані повертається додому.
Ви зобов’язанні помітити і відреагувати, коли:
  1. oВ домі з’явилися чужі речі (з’ясуйте, чиї вони).
  2. oВ домі чути запах паленої трави або синтетичних речовин (це може свідчити про куріння сигарет із наркотичними речовинами)
  3. oВ домі з’явилися голки для ін’єкцій, часточки рослин, чимось вимащені бинти, закопчений посуд (це може свідчити про вживання наркотичних речовин).
  4. oВ домі з’явилися ліки, які діють на нервову систему і психіку (з’ясуйте, хто і з якою метою їх використовує).
  5. oВ домі надто часто чути запах засобів побутової хімії – розчинників, ацетону тощо (це може свідчити про захоплення дітей речовинами, які викликають стан одурманювання).
  6. oВідбулася швидка зміна зовнішнього вигляду та поведінки дітей: порушилась координація рухів, підвищилась збудженість або в’ялість, з’явилися сліди від уколів на венах, розширення зіниць тощо (це може свідчити про вживання дитиною наркотичних речовин).
Не дозволяйте дітям та підліткам:
  1. oЙти з дому на довгий час.
  2. oНочувати у малознайомих для вас осіб.
  3. oЗалишатися надовго вдома без нагляду дорослих родичів на тривалий час вашої відпустки.
  4. oЗнаходитися вночі і пізно ввечері на вулиці, де вони можуть стати жертвою насильницьких дій дорослих.
  5. oНосити чужий одяг.














Оголошення



З 03.09.2018 РОКУ ДЛЯ ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ БУДЕ ОРГАНІЗОВАНО ЦЕНТРАЛІЗОВАНИЙ ПІДВІЗ ІЗ СЕЛИЩА ОЛЕКСАНДРІВКА ДО КЗ "СЗШ № 2".




17 червня – День Батька 

Тато для кожної дитини є таким же важливим як і мама. Тому недарма останнім часом поруч із днем матері у більшості країн світу почали урочисто святкувати батьківський день, висловлюючи повагу і любов татусям. 
Вітаю зі святом!

ПОДЯКА
Щиро дякую за активну участь у ремонті кабінету №8
Крутінь Андрію Миколайовичу,
Крутінь Олені Іванівні,
Філіповій Людмилі Анатоліївні, 
Зоріній Інні Сергіївні,
Яриш Оксані Володимирівні,
Маляренко Ользі Сергіївні.

      15.06.2018                              О.М. Клокова


Правила безпеки дитини на воді: поради батькам
Багато батьків водить дітей у басейн або вчить їх плавати на відкритих водоймах. При цьому дуже важливо дотримуватися правил безпеки на воді. Статистика свідчить, що небезпечна поведінка на воді є основною причиною смертності дітей віком від 1-го до 4-х років. І такі випадки особливо поширені в теплу пору року.
Хоча батьки добре розуміють, що вміння плавати є важливою навичкою для дитини, вони мають власний погляд на те, у якому віці потрібно починати вчити її плавання та які методи при цьому використовувати. Незалежно від різних думок із цього приводу, батькам варто дотримуватися певних правил, щоб не піддавати дитину небезпеці при навчанні плавання. Розгляньмо їх докладніше.
1. Ретельно підготуйте дитину перед входом у воду
Привчіть дитину до того, щоб кожного разу, збираючись плавати, вона відповідально ставилася до всіх необхідних процедур: одягла плавки, нанесла сонцезахисний крем тощо. Так із часом дитина зрозуміє, що не можна заходити у воду, коли їй заманеться. Також це зменшить імовірність того, що дитина побіжить купатися без вашого нагляду.
2. Не дозволяйте дитині самовільно заходити у воду
Поясніть дитині, що перш ніж іти купатися, вона повинна не тільки повідомити вас про це, а й почути ваш дозвіл. Домовтеся, яка ваша фраза означатиме, що дитина може йти купатися – це допоможе вам уникнути непорозумінь. Якщо ви будете послідовні в дотриманні цього правила, дитина усвідомить, що йти купатися без дозволу не можна.
3. Не використовуйте надувних матраців та інших засобів, які допомагають дитині триматися на воді
Рятувальні жилети призначені для того, щоб дитина не потонула, і їх рекомендується надягати на дитину, яка купається у відкритих водоймах. Однак надувні матраци та інші засоби, які дитина тримає в руках, щоб триматися на воді, можуть несподівано вислизнути в неї з рук. Такі засоби створюють у батьків і дитини ілюзію безпеки, тому краще їх не використовувати. Натомість привчіть дитину не запливати на глибоку воду.
4. Дитині не обов'язково завжди плавати в окулярах
Багато батьків купують дітям плавальні окуляри, але це зовсім не обов'язково. Навчіть дитину відкривати очі під водою. Таким чином, якщо дитина спотикнеться у воді або випадково зайде на глибоку воду, вона зможе відкрити під водою очі і спокійно намацати дно. Це вбереже дитину від паніки й допоможе їй спокійно знайти безпечне місце.
5. Не дозволяйте вашим страхам перешкоджати тому, щоб дитина вчилася плавати
Не панікуйте, якщо раптом ви побачили, як обличчя дитини зникло під водою, оскільки ваші емоції передадуться дитині. Маленьких дітей потрібно навчити затримувати дихання й видихати під водою. Це можна робити, наприклад, коли дитина купається у ванні. Так дитина не розгубиться, якщо з головою порине під воду.
Зрозуміло, батькам потрібно постійно наглядати за дитиною, поки вона перебуває у воді. Обирайте для купання дитини безпечні місця, позначені як безпечна зона для купання дітей.

Нарешті, запишіть дитину в секцію плавання. Під керівництвом тренера вона швидко навчиться впевнено триматися на воді, і ви знатимете, що дитина в безпеці під час купання.

Зі святом Пасхи!











  ГРАФІК
контрольних робіт у 4-А класі
 в ІІ семестрі
Види к.р.
Дата
Примітка

Літературне читання


1
Аудіювання
20.02

2
Перевірка навички читання мовчки                       ( письмово)
11.04

3
Робота з літературним твором      
(письмово)
25.04

4
Навичка читання вголос
21.05

5
ДПА
22.05


Українська мова


1
Диктант
31.01

2
Тестова перевірка з тем «Числівник», «Займенник»
27.02

3
Списування
13.03

4
Диктант
04.04

5
Тестова перевірка з теми « Дієслово»
24.04

6
ДПА
15.05


Математика


1
К.Р. № 5
21.02

2
К.Р. № 6
21.03

3
К.Р. № 7
17.04

4
К.Р. № 8
08.05

5
ДПА
16.05


Природознавство


1
Тестова перевірка з теми «Природа материків і океанів»
15.02

2
Тестова перевірка « Природа України»
19.04

3
Тестова перевірка « Природні зони України»
17.05


Російська мова


1
Робота з літературним твором
 (письмово)
14.02

2
Тестова перевірка з теми «Будова слова»
01.03

3
Письмовий переказ
22.03

4
Диктант
18.04

5
Навичка читання мовчки
 (письмово)
26.04

6
Навичка читання вголос
 (усно)
03.05

7
Підсумкова контрольна робота
23.05



                                         Оголошення

                  Новорічна казка "Пригоди Маші та Віті" відбудеться 27.12.2017 р. об 11.20 в актовій залі. 

            Зимові канікули з 30.12. 2017 р. по 14.01.2018 р.

ПОДЯКА

Щиро вдячна Філіповій Л. А. та Петкевич О.Ю. за участь у підготовці до Новорічного свята.
                                                                                 Клокова О.М.

ЗНО-2018 в 4 і 9 класі: програми і обов’язкові предмети


Починаючи з 1 вересня 2018 року в Україні вводиться обов’язкове ЗНО для всіх учнів 4 та 9 класів.Це пов’язано з новою концепцією середньої освіти, яку можна проілюструвати за допомогою формули: «4+5+3». Першим циклом є навчання в початковій школі (4), потім йде базова середня освіта (5) і старша школа — профільне навчання в гімназії, академічному ліцеї чи професійному коледжі (3).
Закінчення кожного рівня передбачає складання державних тестів. Згідно нового Закону України «Про освіту», після четвертого і дев’ятого класу учні мають проходити зовнішнє незалежне оцінювання. Процедура та порядок його проведення визначаються Міносвіти і повинні бути оприлюднені не пізніше шести місяців до запланованої дати іспиту.

VIIІ ВСЕУКРАЇНСЬКА УКРАЇНОЗНАВЧА ГРА “СОНЯШНИК” ВІДБУДЕТЬСЯ 1 БЕРЕЗНЯ 2018 РОКУ


ВОСЬМИЙ ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ КОНКУРС З АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ «ГРИНВІЧ»
       Запрошуємо учнів загальноосвітніх навчальних закладів до участі в найпопулярнішому конкурсі з англійської мови в Україні. За сім років існування конкурс став майданчиком для розширення можливостей та самореалізації у напрямі освоєння англійської мови для багатьох учнів у різних регіонах України.
     Всеукраїнський конкурс з англійської мови «Гринвіч» проводиться відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України № 105 від 07.02.2013 р., зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 26.02.2013 р. за № 319/22851.
Сума внеску одного учасника складає 2о.00 гривень.

    Конкурс "Кенгуру"

          Метою конкурсу є залучення учнів у цікавий і пізнавальний світ математики. Учасником конкурсу може бути кожен учень від 2-го по 11-й клас з усіх куточків України. Гра цікава як призерам Всеукраїнських олімпіад із різних предметів, так і тим, хто лише починає засвоювати ази цієї чудової науки – математики.
       Особливість конкурсу полягає у тому, що ані переможців, ані переможених немає. Кожна дитина знає, що це насамперед особиста перемога. Серед «кенгурят» понад 20 призерів Міжнародних предметних олімпіад і тисячі дітей, які вперше зацікавились математикою саме під час конкурсу.
Сума внеску одного учасника складає 17.00 гривень.




Оголошення

Осінні канікули триватимуть 2 тижні: з 17.10 по 29.10.

В школу - 30.10.2017 р.

Подяка

В школі триває збір макулатури!Дякую найактивнішим учасникам акції:Щетінкіну Я., Зоріній А., Яришу І., Горобець С. , Хітущенков В.,Гайдамаченко С.


Увага! ! !

30 вересня - День селища Руднік.

27 вересня - День туриста.

Оголошення

21 вересня 
о 17.00 відбудеться батьківська конференція.
о 18.00 - батьківські збори.


Графік контрольних робіт в 4 – А класі
                                                     Види К.Р.
Дата
 Примітка


Літературне читання



1
                                                   І семестр
Аудіювання
04.10


2
Навичка читання мовчки
21.11


3
Усний переказ прочитаного твору
12.12


4
Навичка читання вголос
26.12


5
                                                   ІІ семестр
Аудіювання



6
Навичка читання мовчки



7
Робота з літературним твором



8
ДПА



9
Навичка читання вголос




Українська мова



1
                                                 І семестр
Комбінована к.р.(диктант, граматичне завдання)
19.09


2
Складання діалогу (усно)
25.09


3
Переказ тексту  (письмово)
17.10


4
Тестова перевірка з тем «Мова та мовлення. Текст. Речення»
11.10


5
Списування
14.11


6
Тестова перевірка з теми «Іменник»
06.12


7
Комбінована контрольна робота за текстом адміністрації
13.12


8
                                               ІІ семестр
Диктант



9
Тестова перевірка з тем «Числівник. Займенник »



10
Списування



11
Диктант



12
Тестова перевірка з теми «Дієслово  »



13
ДПА




Російська мова



1
І семестр
Аудіювання

21.09


2
Усний переказ прочитаного тексту
18. 10


3
Списування
08.11


4
Діалог (письмово)
22.11


5
Тестова перевірка з теми «Речення»
07.12


6
Навичка читання мовчки (письмово)
22.12


7
                                                         ІІ семестр
Робота з літературним твором



8
Тестова перевірка з теми «Будова слова»



9
Письмовий переказ



10
Диктант



11
Навичуа читання мовчки(письмово)



12
Навичка читання вслух (усно)



13
Підсумкова К.Р.




                                                 Математика
                             Природознавство

1
І семестр. Тематична к.р.
20.09
1
 І семестр.
Тематична к.р.
05.10
2
Тематична к.р.
15.11
2
Тематична к.р.
09.11
3
Тематична к.р.
05.12
3
Тематична к.р.
21.12
4
К.Р. за текстом адміністрації
19.12
4
ІІ семестр. Тематична к.р.

5
 ІІ семестр. Тематична к.р.

5
Тематична к.р.

6
Тематична к.р.

6
Тематична к.р.

7
Перевірка навички усних обчислень




8
Тематична к.р.




9
ДПА






Картинки по запросу день незалежності україни 2017
Подяка
Висловлюю щиру подяку Яриш О. В., Горобець Т. І., Шелудько Н. В. , Гайдамаченку М.Я., які взяли активну  участь  у  ремонті каб. №8.
                                                                                                                                                                            Клокова О.М.

18. 06. 2017- День медика
Картинки по запросу день медика 2017 украина листівка
Вітаю Зоріну І.С., Шелудько Н.В., Калепку М.В. зі святом.
Бажаю Вам щастя та мирного неба. Нехай все у вас буде здорово!
                                                             Клокова О.М.


18. 06. 2017- День татусів
Вітаю всіх татусів! Ваша любов до дітей для них дуже важлива !                                                                                                                                                        
Картинки по запросу фото татусів з дітьми
Хай Вас зігріває людська теплота
За все, що зробили за свої літа. 
Хай сонце сяє і серце співає, 
Хай смуток дороги до хати не знає. 
Хай благодатним буде Ваш вік. 
Я від щирого серця бажаю –
Щастя, здоров’я і многая літ!
                                                               Клокова О.М.


14. 05. 2017- День Матері
Спасибі за ласку, за щире тепло
Недоспані ночі, турботи й добро.
Здоров’я міцного Вам зичимо щиро,
Любові і радості, злагоди й миру.

Оголошення
Батьківські збори відбудуться 17 травня о 17.30 
в кабінеті № 8.
Батьківська конференція - 19 травня о 17.00 в актовій залі на ІІ поверсі.

Подяка
Дуже вдячна Філіповій Л. А. та Шевченко С. І. за активну участь у підготовці до свята 
День Перемоги
                    Класний керівник


Шановні батьки!

У  ЗВ'ЯЗКУ З ТРАВНЕВИМИ СВЯТАМИ, ДІТИ ВІДПОЧИВАЮТЬ З 06.05 ПО 09.05. 

 Заняття розпочнуться 10 травня.


 Оголошення


Поїздка до м. Нікополь відбудеться 05.05.2017р. о 9.00.


УВАГА! 


На базі КЗ "СЗШ № 2" з 29.05. по 16.06. 2017 р.
розпочинає свою роботу пришкільний оздоровчий заклад "Сонечко".
Спортивні змагання, конкурси, розваги, туристичні походи, заняття в гуртках зроблять літні канікули  для дітей яскравими та незабутніми!

Від щирого серця вітаю зі святом 1 Травня!

Зичу щастя, здоров’я, весняного тепла! Натхнення, 


творчої праці! Хай першотравневі свята принесуть 


Вам і Вашим близьким радість та задоволення! Хай 


панує мир, злагода та добробут у нашій країні та 


Ваших оселях!   


(Клокова О.М.)

ПОДЯКА!
Щиро дякую за участь у зборі макулатури сім'ям:
Кубарєвої М., Гайдамаченко С., Філіпова О.,    Жиленко А.,Федоренка К.


Шановні батьки!

У  ЗВ'ЯЗКУ З ТРАВНЕВИМИ СВЯТАМИ, ДІТИ ВІДПОЧИВАЮТЬ З 29.04 ПО 02.05. 

 Заняття розпочнуться 3 травня. Додатково вдома розкажіть дітям про техніку безпеки і правила поведінки в природі.


САЙТИ ДЛЯ ДІТЕЙ

 "Світ дитини" – сайт, який створила жителька Харкова спеціально для діток. Тут ви знайдете спеціально розроблені заняття для дітей, вірші, чистомовки, кросворди, ігри, дитячі забавлянки, українські вірші та корисну літературу.

2. "Лев
ко" - сайт для діток, який вміщує в собі дитчі ігри, загадки, вірші, цікаві казки, пісеньки та відео. Також на сайті ви зможете знайти смачні кулінарні рецепти для дітей та сценарії дитячих свят. 


3. "Соняшник" - сайт, на якому ви знайдете казки, анегдоти, кулінарні рецепти для малечі, кросворди, аудіо, відео та цікаві ігри.

4. "Малюк" - цікавий розвиваючий сайт для малечі та батьків. Тут ви можете проводити час за розгадуванням ребусів, загадок, малюванням, читанням казок, переказів та легенд.

5. "Нашим діткам" - розвиваючий сайт для різних вікових категорій. Тут розміщені дитячі музичні альбоми, відео-презентації, мультфільми, ігри, сценарії свят, онлайн-бібліотека та ще багато цікавого.

6. "Казкар" - сайт, який стане в нагоді і для діток і для батьків. Тут ви знайдете еличезну кількість казок: українських, народів світу, літературних та маминих. Також на сайт є ігри, легенди, сценарії та окремий розділ для батьків.


Сподіваємось, ці сайти допоможуть вам налагодити стосунки з дитиною.


Зверніть увагу!

Домашнє завдання на 20, 21 квітня
Математика:с.146.№971,972
Українська мова:с.170,№426
Літературне читання:с.151-153
Природознавство:с.149-150

Оголошення

Увага!


   У зв'язку з погодніми умовами, 20.04 та    21.04.17 р. у школі - вихідні.


ПОДЯКА
Всім родинам, які не залишились осторонь від виставки "Пасхальний композиція" та благодійної акції "Пасхальний кошик для воїнів" дякую від всієї душі.
              Клокова О.М.

Оголошення

Весняні канікули з 27.03.2017 по 02.04.2017

УВАГА !

В нашій школі в кабінеті № 9 в понеділок і в середу о 14.00 працює театральна студія


ПОДЯКА

Всім батькам щиро дякую за активну участь у  святі Масляна. Зібрано та передано  сім'ї Бугайових на лікування дитини 2076 гривень .
                                                                      Класний керівник


Графік контрольних робіт на ІІ семестр 2016-2017 н.р.

Предмет
№ к. р.
Дата (ф)
1
Українська мова
№6
№7
№8
№9
№10

03.02
15.02
15.03
12.04
16.05

2
Літературне читання
№5
№6
№7
№8
12.04
24.04
12.05
23.05
3
Російська мова
№7
№8
№9
№10
№11
№12
02.02
01.03
30.03
19.04
11.05
18.05
4
Математика
№5
№6
№7
№8
21.02
11.04
26.04
17.05
5
Природознавство
№4
№5
№6
09.02
06.04
22.05




Увага !

Зимові канікули з 26.12.2016 р. по 15.01.2017 р.

Подяка

Учні, класний керівник висловлюють щиру подяку Філіпову П.М., Філіповій Л.А., Зоріній І.С., Шевченко С.І., Дубровій І.В., Гайдамаченко Л.П. за активну участь у оформленні класу до Нового року.

Оголошення

21.12. 2016 р. о 16.00 в кабінеті №8 відбудуться батьківські збори - свято "Ми і наші таланти"

Увага!

Оголошується набір до клубу бально-спортивного танцю - "Феєрія".Запрошуються діти                            від 4 до 10 років.
Субота, неділя о 10:00



Оголошення
24.11.2016 р. о 17.00 відбудуться батьківські збори.



Подяка
Адміністрація школи, класний керівник висловлюють подяку сім'ї Яриша І., Романенко А., Зоріної А., Жиленко А., які взяли активну участь у акції "Подаруй іграшку другу"





1. Напиток "Тархун", произведен в Украине (марка "Росинка") - содержит опасный краситель Е102;

2. Шоколадный батончик MilkyWay, произведен в России (компания "Марс") - содержит опасный краситель Е129;

3. Безалкогольный напиток Schweppes, произведен в Украине "Пряна Журавлина" (компания Кока-Кола) - содержит опасный краситель Е129;

4. Безалкогольный напиток "С вкусом лайма", произведен в Украине (марка "Оболонь") - содержит опасный краситель Е102;

5. Мармелад «Апельсиновые и лимонные дольки», произведено в Украине (марка «Полная чаша») - содержат опасные красители Е102 и Е110;

6. Детские драже M&Ms, произведены в России (компания "Марс") - содержат сразу 5 опасных красителей;

7. Конфеты «Барбарис», произведено в Украине (марка «Полная чаша») - содержат опасный краситель Е122;

8. Драже "Морские камешки", произведено в Украине (марка "Полная чаша") - содержат опасные красители Е102 и Е122;

9.Конфеты «Дюшес», произведено в Украине (марка «Полная чаша») - содержат опасный краситель Е102;

10.Напиток соковый «Сицилийский красный апельсин», произведено в Украине (марка "Сандора") - содержит опасный краситель Е110;

11.Конфеты «Гусиные лапки», произведено в Украине (марка «Полная чаша») - содержат опасный краситель Е129;

12. Рулет с начинкой «клубника» 7 days, произведен в России (марка Chipita) - содержит опасный краситель Е124;

13. Две марки печенья "Фруктберри" с вкусом клубники и с вкусом вишни, произведено в Украине (марка "АВК") - содержит опасный краситель Е122;

14. Мармелад для больных диабетом «Розмай», произведен в Украине - содержит сразу 3 опасных красителя Е102, Е122, Е124


15.Безалкогольный сокосодержащий напиток Fanta, Произведен в Украине (компания Кока-Кола) — содержит опасный краситель Е104
Увага! Оголошення 
Поїздка у м. Нікополь відбудеться 26 жовтня 2016 р. о 08.45хв.

Оголошення
15 жовтня 0 9.40 запрошуються учні та батьки класу для покладання квітів до пам'ятника загиблим воїнам
Подяка
Щирі слова вдячності висловлюємо батькам, які взяли участь у святкуванні Дня селища. Ваша творча фантазія, золоті руки, небайдуже серце, підтримка допомогли  обладнати спортивний майданчик, оформити  виставку  вишиванок та зібрати кошти для лікування Костецького С.В.
Нам допомагали: Філіпова Л. А.,Шевченко С.І.,
Петкевич О. Ю., Чорний Г. І.,Чорна Ю. В.,Жиленко С. М., Зоріна І.С.,Гайдамаченко Л.П., Романенко О. М., Горобець Т. І, Горобець Ю. М., Дуброва І. В., Павелко Н. Ф., Шелудько Н.В.,
Заворітна О. С.

Подяка
Учні 3 -А класу, класний керівник Клокова О.М. дякують Зоріній І. С. за активну участь у підготовці та проведенні свята День шкільного подвір'я.  

Оголошення

28 вересня  - фестиваль туристичної пісні




Голова батьківського комітету:
1. Дуброва Ірина Вікторівна

                   Заступник голови батьківського комітету:
2.    Заворітна Ольга Сергіївна

Члени батьківського комітету:
з. Жиленко Світлана Михайлівна
4. Хітущенко Лілія Андріївна


Графік контрольних робіт на І семестр 2016 -2017 н. р.


Предмет
№ К.Р.
Дата
1.
Українська мова
№ 1
№ 2
№ 3
№ 4
№ 5
28.09
17.10
08.11
29.11
13.12
2.
Літературне читання
№ 1
№ 2
№ 3
№ 4
12.10
21.11
05.12
19.12
3.
Російська мова
№ 1
№ 2
№ 3
№ 4
№ 5
№ 6
05.10
02.11
16.11
24.11
07.12
15.12
4.
Математика
№ 1
№ 2
№ 3
№ 4
20.09
18.10
22.11
14.12
5.
Природознавство
№ 1
№ 2
№ 3
29.09
21.11
08.12



        Шановні батьки!!!
Адміністрація КЗ "СЗШ №2", класний керівник Клокова О.М. висловлюють Вам щиру подяку за активну участь у підготовці кабінету № 8    до нового навчального року.


             Поради батькам під час літніх канікул.
         Разом з літом настануть довгоочікувані для всіх дітей літні канікули. У цей час безтурботні діти віддають весь свій вільний час прогулянкам, купанню та іншим дитячим заняттям.
         При цьому мало хто з батьків замислюється про те, що три місяці - це досить тривалий термін щоб забути про школу. Тому для того, щоб ваша дитина дійсно плідно провела літо, необхідно поєднати відпочинок, заняття і підготовку до нового шкільного року, який повірте, настане також непомітно, як і літні канікули.
       Для того, щоб дитина не провела всі три місяці літніх канікул біля телевізора чи комп'ютера, необхідно її чим-небудь зайняти. Причому зайняти потрібно чимось таким, щоб батьки, відпустка яких набагато менше шкільної, могли при цьому повноцінно працювати, і не турбуватися про те, чим в дану хвилину зайнято неприкаяне чадо.
       То як же допомогти дитині не розгубити, а примножити знання, отримані за рік? Для початку необхідно визначитися з планами...
 Канікули в таборі

       Багато батьків з дитячих років відправляють своїх нащадків у табір. Там вони і набігаються, і настрибаються і в морі накупаються. Чим не відпочинок? Однак табір потрібно вибирати з розумом. Тут дуже важливо, щоб крім турпоходів і страшилок біля багаття дітей займали і розумовим відпочинком.
        Благо зараз вибір таборів величезний - є такі, де діти вивчають іноземні мови, є такі, де проходять майстер-класи з гри на музичних інструментах або з навчання акторській майстерності. Є дитячі табори, в яких дітлахів вчать керувати своїм бізнесом і навіть країною. Є спортивні табори та табори з математичним, літературним або біологічним напрямком.
        При цьому пам'ятайте, що обирати, як провести канікули в таборі, потрібно виходячи із здібностей та побажань дитини. Якщо їй подобається вивчати якийсь предмет у школі або вона робить успіхи в будь-якому виді спорту, знайти відповідний табір не складе труднощів.
Поїздка до моря

         Цей вид відпочинку досить популярний серед всього населення. Багато сімей влітку вирушають до моря, щоб поправити здоров'я і відпочити від турбот.
         Школярам навряд чи підходить пасивний пляжний відпочинок. Якщо Ви замислюєтеся про те, як провести канікули, то не варто планувати їх так, щоб малюк весь час нудьгував на пляжі або в готелі.
         Продумайте, які екскурсії будуть цікаві вам і вашим дітям, які місця їм буде цікаво побачити, і як вони будуть розважатися вечорами.
В село до бабусі...

         Ще один поширений варіант літнього відпочинку - відпочинок на дачі або в селі. У цьому випадку іноді важко буває уявити, як провести канікули з користю в глушині, де, крім лісу, поля та річки нічого немає.
         Однак і тут є вихід. Потрібно змусити школяра копатися в городі або доглядати за домашніми тваринами. Це привчить його до відповідальності і уважності, що теж необхідно у навчанні.
         Заодно можна організувати цікаві заняття - будівництво шпаківень на зиму, установку флюгера або похід в ліс. На природі теж може бути цікаво, якщо ви подбаєте про те, щоб дитина була зайнята чимось ще, крім безцільного гуляння уздовж будинку.
        Як бачите, існує маса способів захопити дитину навчанням і розвитком інтелектуальних здібностей. Головне тут не пускати все на самоплив і тоді, ваш малюк не тільки виросте за літо, але й стане розумнішим.







                                                     Поради батькам
 1. Нагадати дитині, що домашні завдання потрібні для того,що закріпити те, що пояснював вчитель на уроці, інакше в довгострокову пам’ять знання не перейдуть.
2. Навичка виконання домашніх завдань без допомоги батьків не формується, такий закон засвоєння знань.
 Як допомогти дитині у підготовці домашнього завдання:
 - Перевірте чи правильно організоване робоче місце учня;
 - Привчайте дитину вчасно сідати за уроки;
 - Не дозволяйте учню занадто довго сидіти за робочим столом. Своєчасно влаштовуйте невеличкі перерви;
 - Спочатку контролюйте чи всі уроки виконані. Будьте присутні, коли дитина виконує домашні завдання, підбадьорюйте, пояснюйте, якщо учень щось не зрозумів або забув, але не замінюйте його діяльність своєю.
3.Якщо батьки не контролюють і не допомагають дитині виконувати домашні завдання, то учень може його не робити і не записувати.
4. Важливо спочатку перевіряти і співставляти те, що дитина записала в щоденник і те, що було реально задано – діти інколи не записують частину завдань.
5. Показувати дитині приклад організованості і зібраності.
6. Прийняти думку, що низькі оцінки в навчальному процесі неминучі, тому важливо не карати дитину, а допомогти розібратися в проблемі.
 Для успішного навчання важливо:
 - Наскільки добре дитина розуміє зміст слів «неможна» і «треба»;
 - Чи знайоме дитині почуття відповідальності;
 - Чи організована дитина в найпростішому розумінні цього слова.
7. Не думати, що якщо мама і тато відмінно навчалися в школі, то їх дитина обов’язково буде відмінником – діти необов’язково повинні бути схожими на батьків.
8. Батьки мають пам’ятати, що в навчанні важливі не так оцінки, як реальні знання і вміння учня, його працездатність, відповідальність, потреба в отриманні нових знань. До того ж слід враховувати, що успішність в навчанні визначається багатьма факторами . Не останньою є віра батьків в можливості своєї дитини, а також їх спроможність надати реальну допомогу учню.
9. Якщо часто сварити дитину за низький бал, може з’явитися шкільна тривога, яка дуже вплине на успішність. Навіть найрозумніша дитина може отримати низький бал, якщо вона боїться, бо страх блокує пізнавальну діяльність.
 Якщо дитина погано навчається, то:
 - Вона втратила віру в свої сили;
 - Боїться, що її спитають на уроці;
 - Їй соромно відповідати перед учнями, перед вчителем;
 - Дорослі ставлять завищені вимоги.
 10. Не вимагати від дитини більше за її можливості на даний момент.
 Що робити?
 - Встановити точний діагноз (погіршення самопочуття, проблеми в родині …);
 - Починати з найпростішого ( вселити почуття впевненості в своїх силах, пробудити інтерес до навчання);
 - Підбирати цікаві завдання;
 - Уникати нервозності і невиправданих конфліктів;
 - Батькам слідкувати за собою, за своєю інтонацією під час занять, намагатися не підвищувати голос;
 - Обов’язково відмічати перші успіхи дитини;
 - Намагатися розвинути в дитині почуття гідності.
11. Важливо самим батькам спокійно ставитися до оцінок дитини і не вимагати від неї лише відмінних оцінок - якщо мама занадто сильно турбується за оцінки, то і у дитини з’являється страх не виправдати сподівання мами.
12. Важливо навчити дитину порівнювати свої досягнення із своїми попередніми, а не з досягненнями інших учнів.
 13. Обов’язково хвалити за успіхи, створювати ситуації успіху, відмічати найменші досягнення. Придумайте штучні стимули у вигляді винагороди, які можна давати регулярно за невеликі досягнення у навчанні та поведінці.
 Навчальна діяльність є спільною, розподіленою – від дорослого (вчителя, батьків) надходять завдання і стимули, а від школярів – активність у їх досягненні.
14. Дитина повинна бачити, що помилятися – це нормально, що помиляються мама і тато, бабусі і дідусі. Важливо вчасно і правильно виправити свою помилку
 15. Діти часто сприймають оцінку за роботу, як оцінку особистості, тому треба вчити розділяти : «Я хороший, але в роботі я припустився 20 помилок і тому отримав ...».
16. Важливо налаштовувати дитину: якщо вірити в успіх і старатися, то все обов’язково вийде.
 Зробити перший крок у вихованні самостійності допоможе простий прийом – скласти розклад виконання домашніх завдань.
 - Письмові завдання варто чергувати з усними.
 - Бажано завдання виконувати в той день, коли його задали, щоб не забути вивчений матеріал. Завдання з читання (переказ, вірш напам’ять) та іноземну мову варто повторити кілька разів.
 - Розподілити задані уроки рівномірно за днями тижня, щоб не було «то густо, то пусто».
 - Інтенсивне виконання будь-якого уроку не повинно перевищувати 30 хвилин.






 Ваша власна поведінка – найвирішальніша річ. Ви вважаєте, що виховуєте дитину тільки тоді, коли з нею розмовляєте чи караєте її. Ви виховуєте її щомиті свого життя, навіть тоді, коли вас немає вдома.
 А.С. Макаренко.
–   Любіть дитину такою, якою вона є, навіть якщо вона не надто талановита, не в усьому досягає успіху...
–    Ви – перший друг і порадник дитини.
-    Немає в світі більшої розкоші, ніж спілкування – знаходьте час для спілкування з дитиною. (П. Щербань)
-     Не засмучуйтесь, якщо не можете чогось зробити для сина чи дочки. Найгірше, якщо можете, але не робите.
-    У дітей, які не знають, що їм робити в час дозвілля, псуються і голова, і серце, і моральність. Допоможіть своїй дитині обрати цікаве і корисне заняття..
–    Привчайте дітей до самообслуговування, формуйте трудові навички і любов до праці.
-    Привчайте дитину до самостійності, надаючи можливість самостійно приймати рішення та вирішувати проблеми. Самі ж виступайте лише порадником.
-    Не робіть за дитину те, що вона може зробити сама, бо вона все життя відчуватиме себе дитиною.      Пам’ятайте, що дитина коли-небудь подорослішає, і їй доведеться жити самостійно. Готуйте її до майбутнього життя
-     Не намагайтеся подавити особистість дитини, бути диктатором, бо Ви виховаєте людину із заниженою самооцінкою.
-     Не використовуйте силу, бо дитина вважатиме, що це єдиний спосіб розв’язання проблеми.
-     Пам’ятайте, що фізичне покарання – це показник не тільки вашої слабкості, розгубленості, безсилля, а й педагогічного безкультур’я.
-    Ні в якому разі не принижуйте свою дитину.
-    Не робіть зауважень своїй дитині при чужих людях, це її може принижувати.
-    Ніколи не давайте дитині негативних оцінкових суджень («ти поганий», «ти брехливий», «ти злий»), оцінювати треба лише вчинки.
-    Ніколи не порівнюйте свою дитину з іншими (друзями, однокласниками, сусідами), а порівнюйте лише з тим, якою вона була вчора і якою є сьогодні.
-    Намагайтеся впливати на дитину проханням — це найефективніший спосіб давати їй інструкції.
-    Хваліть дитину за її хороші вчинки.
-    Не давайте порожні обіцянки дитині.
   Сприяйте якомога частішому спілкуванню дитини з природою.
-    Не очікуйте на вічну вдячність: ви дали життя своїй дитині, вона віддячить вашим онукам.














Немає коментарів:

Дописати коментар